Postupak izdavanja duplikata ili prijepisa svjedodžbe

IZDAVANJE DUPLIKATA/PRIJEPISA SVJEDODŽBI I POTVRDE O ŠKOLOVANJU

Duplikat/prijepis svjedodžbe mogu u školi podići bivši učenici koji su upisali školu od šk. god. 1945./46. nadalje.

Zahtjev za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbe podnosi se u tajništvu Škole. Obrazac se može preuzeti u tajništvu ili u dolje priloženom dokumentu – Zahtjev za izdavanjem duplikata/prijepisa svjedodžbi.

Prije podnošenja zahtjeva za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbe potrebno je oglasiti dokument nevažećim u Narodnim novinama te dokaz oglašavanja dokumenta nevažećim priložiti zahtjevu.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ukoliko škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku (NN 47/09), duplikat se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

Osobe koje nisu u mogućnosti osobno zatražiti ili doći po duplikat/prijepis svjedodžbe trebaju podnositelju zamolbe, odnosno osobi koja će podići duplikat/prijepis dati ovjerenu punomoć. Za dodatne informacije možete se obratiti u tajništvo ŠkoLE.

Potvrde o redovnom školovanju mogu se zatražiti u tajništvi škole u uredovno vrijeme osobno, putem telefona ili na mail: ured@os-vspajo-nedescina.skole.hr (obvezno naznačiti svrhu).