Posjet terapijskog psa Zare našim prvašićima
Autor: Administrator , 16. 2. 2016.

U utorak, 16. veljače našu školu posjetila je kujica Zara sa svojom instruktoricom Katarinom Žumbar. Zara i njena instruktorica uključene su u program R.E.A.D. koji je dio pet therapy programa, odnosno terapijskog programa sa psima. Pokazalo se da djeca koja tek počinju čitati imaju poteškoća i teško čitaju. Obično su djeca uznemirena, osjećaju se neugodno pred ...

učiteljima i drugom djecom, boje se da će pogriješiti. Dok čitaju psu oni se opuste , ne osjećaju nelagodu te se koncentriraju samo na čitanje. Takav se način rada provodi i u drugim hrvatskim gradovima, ali i u svijetu te je pokazao iznimne rezultate u podizanju povjerenja i samopoštovanja kod djece.

Zara će sa svojom trenericom i Štefanijom Prosenjak-Žumbar, socijalnim pedagogom i licenciranim europskim psihoterapeutom dolaziti tijekom školske godine u školsku knjižnicu i tamo će u malim grupama uz pomoć knjižničarke Sandre Stipanov raditi s učenicima na poboljšanju njihovih socijalnih vještina. Cilj ovih radionica je poticanje i promicanje navika čitanja, poboljšanje koncentracije, motivacije i pažnje kod djece, ali i smanjenje stresa i tjeskobe te poticanje ugodnog i opuštenog druženja. Obzirom da  sve sudionice već mnogo godina sudjeluju u raznim aktivnostima u radu s djecom i odraslima na ovaj način žele pomoći djeci da postignu bolji napredak u čitanju jer kao što znamo čitanje nam je cjeloživotna vještina koju moramo njegovati kako bismo odgojili zadovoljnog pojedinca koji će moći pomoći napretku svoje zajednice.