Priče iz Opatovca
Autor: Administrator , 14. 10. 2015.

U petak su učenici naše škole prisustvovali predavanju o Opatovcu. Predavanje im je održala učiteljica Sandra Stipanov koja je kao volonterka Crvenog križa boravila krajem rujna u kampu Opatovac.  U kampu je bila kao dio Interventnog tima  Istarske županije.

Upravo tamo , volonteri i djelatnici  Crvenog krioža pružaju pomoć izbjeglicama koje prolaze kroz našu zemlju. Pomažu u podjeli hrane, pokrivača, kišnih kabanica, odjeći, ali i u pružanju psihosocijalne podrške, prve pomoći te u radu službe traženja. Naša učiteljica bila je dio Službe traženja koja je tih dana imala poprilično posla jer se veliki broj obitelji razdvajao tijekom svog putovanja, stoga  im je bila potrebna pomoć kako bi se  ponovno pronašli. Učenici su kroz slike i priče mogli pomalo osjetiti ono što se zbiva u našoj zemlji. Bili su iznenađeni, pomalo šokirani, ali i jako zainteresirani za situaciju  koju mogu pratiti samo preko dnevnih novina, vijesti i drugih medija. Na kraju predavanja pozvani su da se i sami  uključe u prikupljanju pomoći za izbjeglice koja se skuplja u našoj školi. Cilj ovog predavanja bio je potaknuti mlade ljude da razmišljaju o velikim promjenama koje se oko njih zbivaju, da počnu razmišljati mogu li i oni na neki način pomoći drugima. Danas pomažu tako što donose hranu i druge potrebite stvari , sutra će možda netko od njih poželjeti postati volonterom.Upravo tamo , volonteri i djelatnici  Crvenog krioža pružaju pomoć izbjeglicama koje prolaze kroz našu zemlju. Pomažu u podjeli hrane, pokrivača, kišnih kabanica, odjeći, ali i u pružanju psihosocijalne podrške, prve pomoći te u radu službe traženja. Naša učiteljica bila je dio Službe traženja koja je tih dana imala poprilično posla jer se veliki broj obitelji razdvajao tijekom svog putovanja, stoga  im je bila potrebna pomoć kako bi se  ponovno pronašli. Učenici su kroz slike i priče mogli pomalo osjetiti ono što se zbiva u našoj zemlji. Bili su iznenađeni, pomalo šokirani, ali i jako zainteresirani za situaciju  koju mogu pratiti samo preko dnevnih novina, vijesti i drugih medija. Na kraju predavanja pozvani su da se i sami  uključe u prikupljanju pomoći za izbjeglice koja se skuplja u našoj školi. Cilj ovog predavanja bio je potaknuti mlade ljude da razmišljaju o velikim promjenama koje se oko njih zbivaju, da počnu razmišljati mogu li i oni na neki način pomoći drugima. Danas pomažu tako što donose hranu i druge potrebite stvari , sutra će možda netko od njih poželjeti postati volonterom.