Osnivačka sjednica Vijeća učenika
Autor: Erna Okanović Višković, 5. 10. 2015.

U ponedjeljak, 5. listopada 2015. godine u knjižnici matične škole s početkom u 10:35 sati održana je prva sjednica Vijeća učenika kojoj su nazočili predsjednici razrednih odjela od 2.- 8. razreda matične i područne škole, voditeljica Vijeća učenika pedagoginja Erna Okanović i ravnateljica škole profesorica Klara Švraka koja je vodila osnivačku sjednicu.

Članovi Vijeća upoznati su s ovlastima i načinom rada Vijeća učenika, te procedurom izbora predsjednika i zamjenika Vijeća učenika.

Za predsjednika Vijeća učenika izabran je Anton Miletić, učenik 8. razreda matične škole, a njegova zamjenica je Nina Savić, učenica 8. razreda područne škole.

Usvojen je i okvirni plan rada Vijeća učenika,te  dogovoren daljnji način rada Vijeća, a  odabran je i zapisničar – Toni Vojić, učenik 5. razreda matične škole.

Na prijedlog člana Vijeća učenika, Edina Husića, dogovoreno je da članovi Vijeća u svojim razrednim odjelima provedu anketu i prikupe mišljenje učenika o nošenju kute (ili nekog drugog uniformiranog odjevnog predmeta) za vrijeme nastave. Eventualni pozitivni rezultati ankete biti će dalje proslijeđeni Vijeću učitelja i Vijeću roditelja.

Ravnateljica i pedagoginja škole upoznale su članove Vijeća s pravima i obvezama učenika sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i poželjele Vijeću učenika uspješan i produktivan rad u tekućoj školskoj godini.

Članovi Vijeća učenika:

MATIČNA ŠKOLA:

1. RAZRED – ANI POLDRUGOVAC

2.RAZRED – MAI POLDRUGOVAC

3.RAZRED – NINA MILETIĆ

4.RAZRED – FRANČESKA LICUL

5.RAZRED – TONI VOJIĆ

6.RAZRED – EDIN HUSIĆ

7.RAZRED – LUCIAN LICUL

8.RAZRED – ANTON MILETIĆ

PODRUČNA ŠKOLA:

1. I 4. RAZRED – ANIKA ĐURAŠIN

2. RAZRED - LANA VERBANAC

3. RAZRED - TONI BATELIĆ

5. I 6. RAZRED – BRANKO LICUL

7. I 8. RAZRED - NINA SAVIĆ

U prilogu plan rada Vijeća učenika.

Priloženi dokumenti:
PLAN_RADA_VIJECA_UCENIKA_ZA_2015.-2016..doc (43.50 KB)