ZAVRŠNA PREZENTACIJA ZAVIČAJNE NASTAVE "LJEKOVITO BILJE NAŠEG KRAJA"
Autor: Administrator , 8. 6. 2021.

Učenici razredne nastave PŠ Sv. Martin školske godine 2019/20. uključili su se u projekt Zavičajne nastave na temu "Ljekovito bilje našeg zavičaja". Cilj projekta bio je upoznati i proučavati ljekovita svojstva bilja u zavičaju, izraditi razne biljne preparate te koristiti znanje u svakodnevnom životu. Na početku projekta učenike je poznavateljica i ljubiteljica bilja gospođa Anita Paliska upoznala s ljekovitim biljem i predstavila im svoj hobi skupljanja i izrade raznih biljnih preparata. Nakon prezentacije povela je učenike u prirodu kako bi im pokazala bilje i objasnila njegovu ljekovitost.

Tijekom projekta učenici su učili prepoznavati bilje pa su izradili memori kartice kako bi kroz igru i zabavu što više naučili. Proučavajući ljekovitost bilja izrađivali su magnetiće s biljnim motivima, vrećice s lavandom, sapune od lavande i tratinčice, sirup od maslačka i ulje od šipka. U sklopu projekta posjetili su OPG Bastjanić gdje su učili o smilju, okušali se u branju smilja te prisustvovali radionici izrade balzama za usne. Tijekom projekta svaki bi posjet prirodi iskoristili za ubrati neko ljekovito bilje koje su prešali te na kraju projekta izradili herbarij. Znanje i iskustvo stečeno u projektu zasigurno će im ostati u lijepom sjećanju i biti korisno u svakodnevnom životu.

Iako ove godine nije bilo tradicionalnog Festivala zavičajnosti na kojem su se predstavljali projekti, u petak, 11. lipnja u OŠ Vladimira Nazora Žminj održana je svečanost uručivanja zahvalnica osnovnim školama koje su sudjelovale u projektu.

Našu školu predstavljale su učiteljica Ivana Antelić i učenica Daria Radićanin koja je preuzerla zahvalnicu.

Našu prezentaciju o radu na projektu možete pogledati na sljedećem linku: