Održan županijski kviz "Krasna zemljo"
Autor: Administrator , 23. 11. 2020.

I ove su godine učenici 8.razreda naše škole sudjelovali u Istarskom zavičajnom kvizu Krasna zemljo. Nažalost, tijek ovogodišnjih priprema znatno je poremećen zbog izbijanja pandemije COVID-19, ali i u nešto izmjenjenom obliku u ovogodišnji projekt priprema za realizaciju 10. jubilarnog zavičajnog kviza uključilo se ukupno 28 nastavnika povijesti iz 28 škola s područja Istarske županije, od čega 16 iz osnovnih i 12 iz srednjih škola.

Natjecatelji iz naše škole bili su Eduardo Glussi i Gregory Šumberac, koji su se za sudjelovanje pripremali uz pomoć dostavljene literature, na izvannastavnoj aktivnosti Kulturno povijesne grupe, te na satovima povijesti uz pomoć mentorice Marčele Rajković Crevar.

Zbog izvanrednih epidemioloških okolnosti odlučeno je da se ovogodišnje završno testiranje znanja u potpunosti održi on-line.
Vrijeme za rješavanje bilo je ograničeno na 40 minuta. Osim znanja, za pobjedu mogla je biti presudna i brzina rješavanja testa! Naime, u slučaju

jednakog broja ostvarenih bodova, bolju poziciju na rang listi ostvario je onaj par koji je u kraćem vremenskom roku riješio test.

U konačnim rezultatima naši natjecatelji nisu prvi, ali su među prvima stoga smo jako ponosni i zadovoljni na naše učenike.
Bravo, dečki!