MATIJA VLAČIĆ POSJETIO PŠ SV. MARTIN
Autor: Administrator , 12. 2. 2020.

U srijedu 12. veljače našu Područnu školu posjetio je Matija Vlačić Ilirik. Lik Matije Vlačića utjelovila je učiteljica povijesti labinske osnovne škole, koja nosi ime poznatog protestantskog teologa, Silvia Česnik. Učenici su

sa zanimanjem slušali o životu i radu svjetski poznatog teologa rođenog u Labinu. Upoznali su se s njegovim privatnim životom, s njegovim najpoznatijim djelima, uvjerenjima te s ozračjem koje je vladalo za vrijeme njegova života. Matija Vlačić posjetio je našu školu povodom obilježavanja 500.-te obljetnice njegova rođenja. Na taj način su se i učenici naše škole uključili u proslavu rođendana poznatog Labinjana Matije Vlačića.