Vijeće učenika u Mjesecu borbe protiv ovisnosti
Autor: Erna Okanović Višković, 20. 12. 2019.

Tematska sjednica Vijeća učenika povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti održana je u utorak, 10. prosinca 2019. godine u knjižnici matične škole s početkom u 10:35 sati. Sjednici su nazočili predsjednici razrednih odjela od 1. - 8. razreda matične i područne škole, te voditeljice Vijeća učenika pedagoginja Erna Okanović Višković i knjižničarka Slađana Jukić.

S članovima Vijeća se kroz rad u skupinama naglasilo da izborom ponašanja svaki čovjek utječe na vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i okoliša.

U formi razgovora, rasprave i izlaganja u radioničkim skupinama učenici su došli do zaključka kojim ponašanjima pozitivno utječemo na svoje zdravlje i čuvamo ga, te prepoznali i definirali poželjna i nepoželjna ponašanja. Također su promišljali i analizirali utjecaj medija na naše živote, te pozitivne i negativne utjecaje određenog medija na djecu.

Završna aktivnost odnosila se na izradu bedževa kojima će ukazati na potrebu izbora zdravih ponašanja koja utječu na zdravlje. Na bedžu su mogli napisati svoju poruku ili savjet, te su obrazložili poruku koju šalju svojim bedžom. Na taj način pokazali su usvojenost sadržaja, svoje stavove i razmišljanja.