PREDSTAVA "MALI PRINC"
Autor: Administrator , 12. 12. 2019.

Učenici sedmih i osmih razreda bili su 9. prosinca u HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci i gledali predstavu „Mali princ“. Učenici su uživali u djelu koje otvara brojna životna pitanja te potiče i djecu i odrasle na razmišljanje o životu. Rečenice kao „Bitno je očima nevidljivo“ i „Samo se srcem dobro vidi“ rečenice su koje će mnogi pamtiti cijeli život...

Priča o neobičnom putovanju Malog princa izazvala je i pokoju suzu kod učenika, a ponekad i nasmijala svojim zanimljivim likovima, originalnom kostimografijom i scenografijom.

U suradnji s Talijanskom dramom i Riječkim kazalištem mladih „Kamov“, a u režiji autorice Renate Carole Gatice, Hrvatska drama realizirala je scensko djelo dostojno omiljene knjige svih generacija. Učenicima se predstava svidjela i nekoliko puta su nagradili burnim aplauzom glumce, osobito svoje vršnjake koji izvrsno glume donoseći entuzijazam na „daske koje život znače“ “.

Mali princ nas uči odgovornosti za sebe, ali i za planet na kojem živimo. On je simbol prijateljstva, velikodušnosti i brige za budućnost .

Suzana Cvijić- Jeremić, prof