I ove godine uspješna "Zimska praznionica"
Autor: Administrator , 12. 1. 2019.

I ove školske godine su u periodu od 10. do 14. siječnja 2019 godine u našoj školi održane radionice u okviru projekta „Zimske praznionice“. Radionice se već treću godinu zaredom održavaju u zadnjem tjednu zimskih praznika za one učenike koji te praznike provode kod kuće, a sve s ciljem kako bi im omogućili što kvalitetnije provođenje slobodnog vremena. Ove godine je učenicima bilo ponuđeno čak 17 različitih edukativno kreativnih  radionica koje su osmislili učitelji razredne i predmetne nastave od koji je realizirano njih 8 u koje se uključilo  40-ak učenika.

Na sportsko matematičkoj radionici su uz tjelesno vježbanje i motoričke igre, imali zadatak rješavati matematičke mozgalice i rebuse.  Radionicu su vodile učiteljice Andrea Kiršić i Loredana Gluščić.

U radionici „I ja mogu napisati priču“ učenici su, vođeni knjižničarkom Slađanom Jukić,  osmislili neobičnu priču koja će biti poslana na natječaj.

U radionici dekupaža  koju je vodila ravnateljica škole, učenici su naučili kako mogu razne predmete ukrašavati ovom zanimljivom tehnikom. Tako su ukrašavali razne   teglice i boce, ali i školski  namještaj.

Učitelj prirode i biologije, Miroslav Gužvinec je na  radionici mikroskopiranja učenicima pokazao kako  su pod mikroskopom izgledaju razni pripravci  te ih tako pobliže upoznao s nastavnim sadržajima prirode i biologije.

Geoekspedicija, koju su vodili učitelji Elvis Vickić, Vedrana Barić i Luca Lukić, je imala zadatak, uz aktivno pješačenje i boravak na svježem zraku, upoznati učenike s bližom okolicom mjesta te karakteristikama reljefa. Zanimljivo je da je uz učenike u geoekspediciji sudjelovao i jedan konj koji ih je cijelo pratio. Učenica Karin Miletić pridružila im se sa svojim konjem te im tako ekspediciju učinila još zanimljivijom. Na kraju puta, zapalili su i logorsku vatru.

Tijekom radionice „Kreiraj-recikliraj“ učenici su uz pomoć voditelja Erne Okanović, Morisa Peruška, Marije Antolović i Irene Franković, izrađivali uporabne predmete od informatičkog otpada: privjeske za ključeve od dijelova računala, od starih disketa kutije za olovke, od slova sa starih tipkovnica pisali su poruke, dok su od starih CD-a napravili zidni sat.

Na radionici pletenja koju je vodila učiteljica Irene Mikuljan, polaznici su naučili osnove pletenja.

Na radionicama koje je vodila učiteljica Rosana Šipek, učenici su se najprije uz zumbu dobro zagrijali,  zatim su od papira tehnikom origamija izrađivali pticu i srce.

Dolazak učenika u  školu za vrijeme praznika i uključivanje u radionice dokaz je da učenicima nedostaje više takvih sadržaja gdje bi kvalitetno provodili svoje slobodno vrijeme, usput nešto naučili i družili se izvan školskih obveza.

Hvala svim učiteljima koji su se potrudili osmisliti radionice, koji su izdvojili svoje vrijeme i zajedno s učenicima stvorili jednu lijepu priču o našoj školi.