Slikovnice iz vrećice
Autor: Klara Švraka, 28. 11. 2018.

Članovi grupe „Mali knjižničari“ zna se, vole čitati knjige J. Posebno su nam svima drage slikovnice pa smo ih odlučili predstaviti jedni drugima na zanimljiv način.

Učenici su odabrali slikovnice za čitanje, a nakon što su ih pročitali sami su im ilustrirali naslovnice. Zadatak je bio da odrede mjesto i vrijeme radnje, glavne likove i najdraži dio priče te njime ukrase papirnate vrećice. U vrećicu su zatim stavili slikovnice, ali i ono najvažnije – svaki je učenik na temelju pročitanog izradio jedan predmet koji je važan za priču.

Slikovnice su zatim predstavljene ostalim članovima grupe. Bilo je to vrlo zanimljivo i zabavno – prava knjižnična uživancija J!

Na ovaj način učenici su jedni druge potaknuli na čitanje, a tako se odvija ono najvažnije – ljubav prema čitanju prirodno se razvija i njeguje.

Nastavljamo s ovim mini-projektom i iduće polugodište.

Knjižničarka Slađana Jukić