Obilježavanje HOD-a
Autor: Administrator , 11. 9. 2018.

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a 10. rujna, danas je općeprihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja.

Taj dan obilježili su učenici nižih razreda Matične škole, pod vodstvom učiteljica razredne nastave, obukavši bijelu  majicu „zastavu prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je općeprihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa...

prijateljstva i mira. Učenici su se upoznali sa značenjem i važnošću bavljenja sportom kao i pojmovima vezanim uz olimpijadu i olimpijske igre te su nabrojali i podsjetili se naših olimpijaca. Nakon toga uslijedilo je natjecanje u trčanju na 40m za učenike trećeg i četvrtog razreda i 20 m za učenike prvog i drugog razreda te u bacanju loptice. Na natjecanju su sudjelovali svi učenici te na taj način potvrdili važnost bavljenja sportom od najranije dobi.

U trčanju na 40 m medalje su osvojili:

DJEČACI                                                                             DJEVOJČICE

1.Amar 3.r.                                                                        1. Ani 4.r.

2. Lorenzo 4.r.                                                                 2. Ajla 3. r.

3. Luka B. 3.r.                                                                   3. Sara B. 3.r.

U trčanju na 20 m medalje su osvojili:

1.Dalen 2.r.                                                                       1. Majla 2.r.

2. Luka B. 1.r.                                                                   2. Ella T 2. r.

3. Lovro  2.r.                                                                     3. Emina 2.r.

U bacanju loptice u kategoriji učenika 3. i 4. razreda medalje su osvojili:

1.Leo 4.r.                                                                           1. Ajla 3.r.

2. Antonio 4.r.                                                                 2. Maja 4. r.

3. Amar. 3.r.                                                                     3. Elin. 3.r.

U bacanju loptice u kategoriji učenika 1. i 2. razreda medalje su osvojili:

1.Mateo P.  2.r.                                                                 1. Majla 2.r.

3. Dalen  2.r.                                                                     3. Rejhana 2.r.