Labuđe jezero
Autor: Administrator , 19. 12. 2017.

Učenici viših razreda bili su 18. 12. u HNK Ivana pl Zajca. Zaplovili su  u čarobni svijet najpoznatijeg svjetskog baleta „ Labuđe jezero“ Petra Ilijiča Čajkovskog.

Uživali su u slavnoj i prekrasnoj glazbi  i prikazu tragične ljubavi princeze Odette i princa Siegfreida. Legenda o ovoj  zagonetnoj ženi labudici jedno je od najromantičnijih  klasičnih baleta.Tijekom dana prekrasni labud postaje u noćima prekrasna žena koja očarava svojom ljepotom i ljupkošću.

Labud je  na istoku simbol plemenitosti i elegancije i smatra se božanskom pticom. Na mnogim mjestima je labud simbol svjetlosti, ljubavi i  čistoće zbog svoje bijele boje.

Učenici su uživali u ljepoti pokreta, glazbi, koreografiji i prelijepim kostimima  baletana i balerina. Predstava  je  održana u večernjim satima  i pružila je  uzbudljivu atmosferu prepunog kazališta  koje  je ova baletna priča ispričala. Kao i svako veliko umjetničiko djelo i ovo govori o čovjeku , ljubavi, životu i smrti.

Suzana Cvijić- Jeremić, prof.

Carla: "Meni je bilo lijepo i jako mi se svidjelo kada su oponašali labudove. Kraljica je meni bila najbolja i svi su bili jako lijepo odjeveni".

Roko: "Meni su se jako svidjeli orkestar i plesači".

Lamija: "Meni je bili jako lijepo. Zanimljivo mi je bilo kako su priču ispričali baletom".

Jonas: "Meni je bili jako lijepo i baš sam bio opušten uz orkestar":