Kazališna predstava „Pepeljuga“
Autor: Administrator , 23. 11. 2017.

U srijedu, 22. studenoga, učenici 1. i 2. razreda OŠ Vitomir Širola – Pajo i Područne škole Sv. Martin zajedno su sa svojim učiteljicama i knjižničarkom posjetili Teatar Naranču u Puli kako bi pogledali kazališnu izvedbu poznate bajke o Pepeljugi.

Učenici su se udobno smjestili na narančaste klupice te se potpuno uživjeli u predstavu. Pepeljugina tužna sudbina svima je poznata, ali kako to već biva u bajkama, uvijek će se naći prijatelji i kakva dobra vila te spasiti stvar.

Zločesta maćeha i razmažene Pepeljugine polusestre nisu nam se nikako svidjeli, ali zato su nam njezini prijatelji miševi vrlo brzo prirasli srcu, a šarmantni princ nas je očarao.

Uz puno pjesme i plesa vrijeme je brzo proletjelo, i došao je kraj. Sretan, naravno, kakav bi drugačiji i bio u jednoj bajci smiley?

Kako bi iskoristili predivan sunčan dan prošetali smo Pulom, a kako je grad poznat po svojim sačuvanim antičkim rimskim građevinama ogledali smo se na sve strane.

Još je jedna stvar po kojoj je Pula poznata, a to je njezino brodogradilište „Uljanik“. Brojne dizalice i ogroman brod u izgradnji plijenili su naše poglede.

Sve smo to promatrali hodajući (jureći smiley) u smjeru željezničkog kolodvora. Budući da u Labinu postoji samo autobusni kolodvor, bila je ovo jedinstvena prilika učenicima da vide kako izgleda željeznički kolodvor, a možda i poneki vlak. Vlak nažalost nismo vidjeli, ali vidjeli smo izložak prave parne lokomotive!

Jutro je brzo proletjelo, umorni, ali puni dojmova ukrcali smo se na autobus koji nas je čekao na rivi.

Veseli smo se vratili s ovog kratkog i slatkog izleta smiley.

Slađana Jukić, knjižničarka