Zavičajni kviz "Krasna zemljo"
Autor: Administrator , 16. 10. 2017.

U petak, 13.listopada 2017.godine, u Buzetu se održao sedmi po redu zavičajni kviz „Krasna zemljo- Meraviglioso paese. Organizator kviza je Katoličko društvo prosvjetnih djelatnika Istre mons. Antun Heka, a domaćini su ove godine bili OŠ „Vazmoslav Gržalja“, Buzet i SŠ Buzet. Na kvizu je sudjelovalo petnaest osnovnih škola i jedanaest srednjih škola.

Našu školu su predstavljale učenice 8. razreda, Gloria Kiršić i Tina Mohorović s mentoricom Irene Franković, koje su osvojile 6. mjesto. Učenice su zadovoljne rezultatima, te su osim novih znanja, stekle i nova prijateljstva.

Ciljevi kviza su popularizacija zavičajne povijesti, materijalne i nematerijalne kulturne baštine, edukacija mladih o potrebi njena očuvanja kao i promicanje zavičajnog identiteta, a ovogodišnja tema kviza bila je opći pregled povijesti Istre i povijest Buzeta te njegova kulturno povijesna baština. Provjera znanja sastojala se od teorijskih pitanja o povijesti Istre i Buzeta te praktičnih zadataka vezanih za prepoznavanje kulturne baštine koji su se rješavali na terenu po buzetskoj starogradskoj jezgri.