« Svibanj 2024 »

OPROŠTAJ OD RAVNATELJICE
Autor: Administrator , 20. 4. 2024.

U petak, 19. travnja bio je jako emotivan dan u školi za svih. Naša dugogodišnja ravnateljica Klara Švraka posljednji je put ušla u učionice i veoma se emotivno oprostila s učenicima. Ne mogavši suspregnuti suze, zaželjela je svim učenicima puno uspjeha u školi i u budućem životu.

Poslijepodne se na oproštaju s ravnateljicom okupio cijeli kolektiv. U kratkom i veoma emotivnom obraćanju naša, sada već bivša ravnateljica rekla je:

"Od prvoga dana kada sam ušla u ovu školu, 15. travnja 1996. osjetila sam da ću se ovdje osjećati posebno. Tako je i bilo, škola je postala moj drugi  dom ( ponekad sam više bila u školi nego kod kuće),  a svi vi moja obitelj za koju ću ostati vezana neraskidivim nitima. Osjećam izuzetno zadovoljstvo i ponos što sam upravo ja bila vaša ravnateljica. Iako je i među nam bilo ponekih nesuglasica uspjeli smo riješiti sve probleme i stvoriti jednu divnu atmosferu zajedništva i povezanosti. Ne želim da danas budemo tužni, iako je teško zatomiti suze, želim da slavimo vrijeme koje smo proveli zajedno.

Neka se naši putevi razdvoje, ali ne i naša sjećanja. Jer u mom srcu ćete ostati zauvijek, dragi moji prijatelji."

U ime djelatnika, ravnateljici se obratila učiteljica Ksenija Knapić kratko poručivši ravnateljici:

"Neočekivano i naglo Ste  odlučili otići u mirovinu. Da budemo iskreni ostali smo zatečeni i iznenađeni, Još nismo došli k sebi i ne vjerujemo da od ponedjeljka biše nećete biti fizički prisutni u našim školama. Napuštate naš brod i mjesto kapetanice i odlazite zasluženo na dugotrajni odmor. Ako ponekad poželite i dosadi vam životna monotonija, vratite se makar na kratko u ovo naše namirno more. Bili ste nam uvijek na pomoći, potpora u svim trenucima, razumijeli Ste sve naše probleme, jednom rječju bili Ste, što je najvažnije Čovjek.

Želimo Vam da u daljnjem životu plovite mirnim morem, odmorite se, zaslužili Ste. Vjerujemo da Vam ne moramo slati pozivnicu da nas posjetite, vrata škole i naša srca su širom otvorena, tu smo, čekamo Vas.

Vaš zahvalni kolektiv."

Nakon toga se nastavilo druženje uz glazbu i ples.