Terenska nastava prvaša
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 19. 11. 2023.

U utorak, 14. studenoga, učenici 1. razreda OŠ „Vitomir Širola – Pajo“ i njezine Područne škole Martinski veselo su se uputili u Labin zajedno sa učiteljicama Ksenijom Knapić, Ivonom Troskot i knjižničarkom Slađanom Jukić.

Plan je bio posjetiti Gradsku knjižnicu Labin, Gradsku tržnicu i Autobusni kolodvor te se hodajući gradom pobliže upoznati s prometnim znakovima i ponašanjem u prometu.

Naša terenska nastava započela je na tržnici, popularno zvanoj Markat. Tamo smo vidjeli mnoge proizvode. Razne vrste kruha i kolača, meso, domaće voće i povrće, zimnicu, proizvode napravljene od mlijeka (sir, jogurt, skuta) i na kraju ribu i ostale plodove mora. U ribarnici stvarno ima svega i taj dio nam je bio najzanimljiviji!

Uputivši se nakon Markata u šetnju gradom ponovili smo pravila ponašanja u prometu, pobliže se upoznali s raznim prometnim znakovima, a promotrili smo i jesenske boje koje su prekrile vegetaciju grada Labina.

Noge su nam se malo umorile, a i ogladnili smo tako da smo jedan dio jutra proveli i u gradskom parku. Prvo smo smazali sendviče, a potom neko vrijeme proveli u igri i zabavi – ljuljačke, tobogan i klackalice bili su tu samo za nas :).

Gradskoj knjižnici Labin za nas je pripremljena edukacija pod nazivom „I ja sam član Gradske knjižnice“. Učenici su ponovili pravila ponašanja u knjižnici, otkrili kakvih sve zanimljivih knjiga i ostale građe u njoj ima, poslušali priču i sve u svemu - uživali.

Uputivši se prema autobusnom kolodvoru ponovili smo još jednom pravila ponašanja u prometu, a na samo kolodvoru naučili smo što je to vozni red i peroni.

Bila je ovo prava terenska nastava, a učiteljica Ksenija Knapić posebno se istakla neumorno pojašnjavajući učenicima svaki korak koji smo prošli gradom :).

Ocjena terenske nastave – čista petica!

Knjižničarka Slađana Jukić