Autor: Administrator , 1. 3. 2017.

Jučer sam došao u školu, nisam se maskirao. Izašao sam vani na igralište. Kad sam se vratio, vidio sam neku gužvu. Svi su pričali o maskama, a neki su se već maskirali. Odlučio sam se i ja maskirati. Prva tri sata samo smo čekali da dođe marenda i odemo u povorku. Cure su svaki odmor popravljale šminku.

Krenuli smo, napokon!

Najprije smo otišli ispred zgrade Općine. Nas sedamdesetak djece došlo je ispred vrata i počelo lupati. Nakon deset minuta jedna je teta otvorila vrata te smo ušli unutra. Tamo smo prisustvovali dvostrukom vjenčanju koje su priredili djelatnici Crvenog križa i Doma za starije i nemoćne. Lijepo su nas počastili, harmonika je svirala i svi smo pljeskali i pjevali. Zatim smo krenuli prema Placi. Tamo nam je Agatina baka bacala bombone, baš kao što se nekada radilo. Bučna povorka nije preskočila ni školu. Obišli smo sve razrede lupajući zvečkama, činelama i bubnjevima. Posebno priznanje dodijeljeno je maskama likova iz dijela I.B. Mažuranić: Hlapiću, Striboru, Tintiliniću i Zori-djevojci. I najljepša maska je izabrana. Cure su bile sretne. Uslijedio je ples, nažalost ne do zore.

Bilo nam je jako zabavno i lijepo jer smo se svi družili. Jedva čekam nove maškare.