Autor: Erna Okanović, 13. 2. 2017.

I ove godine je povodom Dana sigurnijeg Interneta, 9. veljače 2017. održana radionica u trajanju od dva školska sata za učenike četvrtih razreda područne i matične škole. Radionicu u sklopu Građanskog odgoja i obrazovanja provela je pedagoginja škole i učiteljica informatike Erna Okanović u informatičkoj učionici uz aktivno sudjelovanje učenika. Aktivnosti su ciljano usmjerene na upoznavanje učenika s mogućnostima zlouporabe Interneta, kao i s mehanizmima zaštite.

Radionici je prethodilo ispunjavanje anketnog listića o navikama učenika vezanih za računala i Internet koje su učenici odradili sa svojim učiteljicama, a dobiveni podatci prezentirat će se i roditeljima.

Aktivnosti na radionici odrađivale su se kroz 5 tema: Pristojno ponašanje na Internetu; Ispeci pa reci; Pametno odluči, zabavi se i nauči; Pazi kako dijeliš i Moj novi prijatelj.

U radu s učenicima korišteni su interaktivni edukativni materijali – igrice, on-line kvizovi, edukativni videozapisi – s mrežne stranice www.petzanet.hr , te multimedijalni materijali koje su izradili učenici viših razreda.

« Listopad 2017 »