Autor: Administrator , 31. 1. 2017.

Učenici osmog razreda Matične škole obilježili su Dan sjećanja na žrtve holokausta. Na satu hrvatskog jezika zajedno sa učiteljicom Suzanom Cvijić-  Jeremić osmislili su sadržaje  i zadatke kako bi obilježili taj dan.

Holokaust je  uobičajeno ime za genocid nad Židovima te u širem značenju i sustavno istrebljivanje drugih naroda  za vrijeme nacističkog režima u Njemačkoj. To se značenje onda ponekad prenosi i na razne druge slučajeve sustavnog i/ili masovnog istrebljivanja ljudi (npr. "nuklearni holokaust" za globalni nuklearni rat itd.)

Istražili su pojmove holokaust, Davidova zvijezda, Yad Vashem, Medalja pravednika itd. Proučili su u skladu s programom hrvatskog jezika literaturu  o holokaustu i posebno  literaturu  za djecu (Dnevnik Ane Frank, Dječak u prugastoj pidžami …) Istražili su  u kojim se filmovima javlja tema holokausta ( Trči, dječače, trči, Dnevnik Ane Frank, Schindlerova lista, Pijanist, Život je lijep…)

Neki učenici napisali  su i zamišljeni intervju s Anom Frank, napisali joj pismo podrške u skrovištu, poslušali  ulomak iz njenog dnevnika i istražili kako je on otkriven nakon rata.

Satu sjećanja na žrtve holokausta prisustvovali su i učenici četvrtog i sedmog razreda koji pohađaju nastavu vjeronauka sa svojom vjeroučiteljicom Irene Mikuljan.