Izlet na Rab
Autor: Administrator , 6. 6. 2016.

Učenici  petih i šestih razreda sa svojim razrednicima  bili su u  petak 3. lipnja na izletu na Rabu. Obišli smo  grad Rab, grad bogatog povijesnog nasljeđa. Prošetali smo  i razgledali gradski trg, romaničku baziliku, crkvu Sv. Nikole te palaču Nimira.Doživjeli smo Rab popevši se na vrh zvonika Sv. Marije koji je visok 26 metara. U pratnji vodiča obišli smo  i franjevački samostan Sv. Eufemije . U dijelu samostana koji je uređen kao etnografski muzej i galerija slika fra Ambroza Testina, uživali smo u  jedinstvenoj umjetnosti.

Na kraju smo došli i na tzv. Rajsku  plažu u Loparu. To je predivna, duga, pješčana plaža. Posljednja destinacija bila je i najzanimljivija učenicima. Uživali su u igri na pijesku, u moru, odmarajući u hladovini ili trošeći zadnje kune na obližnjim štandovima.  Na kraju smo  otišli na  trajektno pristanište i opraštajući se s Rabom upijali posljednje zrake sunca i prisjećali se veselih trenutaka ovog nezaboravnog dana.

Suzana Cvijić- Jeremić, prof.