Nagrađene na natječaju Crvenog križa
Autor: Administrator , 16. 5. 2016.

Gradsko društvo Crvenog križa Labin pozvalo je u travnju ove godine sve osnovne škole Labinštine na sudjelovanje na 9. literarnom natječaju povodom Tjedna Crvenog križa. Teme natječaja bile su : „Hvala, dobri ljudi!", „Crveno kao..." te „Računaj na mene",  a učenici su se natjecali u kategorijama nižih i viših razreda. Na natječaj je pristiglo sveukupno 66 radova iz 13 osnovnih škola Labinštine, a naravno da su na natječaju sudjelovali  i učenici naše škole.

Nakon što je Povjerenstvo ocijenilo sve radove, u četvrtak 12. svibnja u 18:30 sati, održala se dodjela priznanja autorima najuspješnijih radova u Gradskoj knjižnici Labin. Učenici naše škole ne samo da su sudjelovali na natječaju, već su se neki posebno istakli i osvojili nagrade. Nina Savić, učenica 8. razreda područne škole, posebno se istakla svojim radom na temu „Računaj na mene“ te je pozvana kako bi čitanjem svog rada uljepšala večer posvećenu Tjednu Crvenog križa. Ninin je rad pohvaljen te odiše zrelim razmišljanjem o svijetu i životu. Na takvo razmišljanje i rad učenice ponosna je i mentorica Marina Hrvatin. Mentorica Suzana Cvijić-Jeremić itekako  ima razloga biti ponosna na svoje učenice i njihove radove. Naime, učenice šestog razreda matične škole Petra Vozila i Moira Murić,  ne samo da su pohvaljene već su i nagrađene za svoje radove. Petra Vozila osvojila je 3. mjesto za svoj rad pod nazivom „Crveno kao…“, a Moira Murić osvojila je 2. mjesto svojim radom istog naslova. Šestašice su pokazale svoju zrelost i talent u razmišljanju i pisanju. Na natječaju je sudjelovalo još učenika naše škole, imali su odlične radove, ali konkurencija je bila jaka, no imaju još vremena pokazati svoje umijeće  dogodine. Večer dodjele priznanja najuspješnijim autorima natječaja protekla je veoma ugodno, uz druženje, glazbu, čitanje izvrsnih radova koji su pokazali da naši učenici žele i mogu pomoći te ono što je najvažnije da imaju veliko srce.

Čestitke svim sudionicima!

Marina Hrvatin,prof.