Klokan bez granica
Autor: Administrator , 18. 3. 2016.

U četvrtak,17.ožujka u našoj školi je po drugi puta održano natjecanje u rješavanju martematičkih zadataka "Klokan bez granica" na kojem je sudjelovalo četrdesetak učenika od 2. do 8. razreda.

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala.

Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.