Obilježen Dan škole i Dan općine 16.otobra
Autor: Administrator , 17. 10. 2015.

U petak,16.listopada svečano je obilježen Dan škole i Dan općine znan u narodu kao "16.otobra".

Obilježavanje je započelo postavljanjem izložbe u holu škole na temu Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje a nastavilo se...

uličnom utrkom kroz Nedešćinu u dužini od 1200 m za učenike te 5 ooo metara za odrasle.

Od učenika najbrži je bio Antonio Zahtila,drugo mjesto osvojio je Karlo Peršić a treća je bila Leona Šumberac.

U kategoriji učenika nižih razreda od dječaka najbrži su bili Riko Franković,Ionas Šumberac i David Radovac. Kod djevojčica nižeg uzrasta najbrže su bile Agata Miletić-Lupetin,Alana Faraguna i Lucija Golja. U kategoriji učenika viših razreda najbolje vrijeme ostvarili su Antonio Zahtila,Karlo Peršić i Dorijan Licul. Kod djevojčica viših razreda najbrže su bile Leona Šumberac,Melissa Ahmičević i Irina Zupičić.

U 16.00 sati započeo je kulturni program učenika matične i područne škole na platou ispred Općine. U programu je sudjelovalo gotovo stotinjak učenika koji su pjesmom,plesom,stihovima i dramskim izričajem pokazali svu raskoš talenata i rada u izvannastavnim aktivnostima. Program je trajao gotovo 40 minuta a najveće zasluge za izvedbu uz učenike imaju i učitelji koji su ih pripremali.

Bravo svima!

izvor slika: Labinština info