Integrirani dan "More i priobalje"
Autor: Administrator , 27. 9. 2015.

Dana 26. rujna 2015. godine, u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Labin, s učenicima četvrtih razreda matične i područne škole, realiziran je integrirani nastavni dan na temu "More i priobalje".

Nakon uvodnog predavanja prof. Ive Rukavina, učenici su uz pratnju nastavnica autobusom prevezeni u Rabac na praktični dio nastave. Šetajući priobaljem, učenici su upoznali vegetaciju, način i važnost očuvanja (zaštite) mora i priobalja. Krenuvši obalom od kampa "Maslinica", pod vodstvom prof. Rukavina, učenici su podijeljeni u parove skupljali i popisivali biljke za svoj herbarij. Budući da je vrijeme bilo sunčano i toplo, cijela ekipa je s veseljem odradila nastavu. Na kraju, za uspješno odrađen posao, učenici su uživali u zasluženom druženju uz sladoled. Autobus je oko 11 sati stigao u Nedešćinu uz pjesmu i zadovoljna lica četvrtaša i njihovih učiteljica. Zahvaljujemo Gradskom društvu Crvenog križa Labin na organizaciji, a posebno prof. Ivi Rukavina i Barbari Škopac Belušić koje su sudjelovale u realizaciji nastave.

izvor slike: Crveni križ Labin