Naši učenici uspješni na natjecanju Dabar 2021.
Autor: Erna Okanović Višković, 23. 11. 2021.

I ovu godinu (petu zaredom) u našoj školi održano je natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2021. Učenici su sudjelovali na međunarodnom online natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja "Dabar" na CARNet-ovom sustavu MOOC i to u kategoriji KiloDabar za učenike 5. i 6. razreda

Natjecanje je trajalo od 8.-12.11.2021. Pripremu i organizaciju natjecanja u školi, sukladno epidemiološkim mjerama, vodila je učiteljica informatike Erna Okanović Višković. Sudjelovalo je šestero učenika 6. razreda matične škole.

Nakon obrade svih rezultata tri učenice ostvarile su rezultat koji je u 10% najboljih rezultata u državi. To su, redom po uspješnosti:

• Maris Načinović, učenica 6. razreda (kategorija KiloDabar)
  • Ana Fonović, učenica 6. razreda (kategorija KiloDabar)
  • Sara Vojić, učenica 6. razreda (kategorija KiloDabar)

U natjecanju su još sudjelovali Elin Matošević, Ian Mikuljan i Roman Fonović.

U pet godina sudjelovanja, učenici škole su četiri godine ostvarili rezultat unutar 10% najboljih rezultata u državi.

Natjecanje je besplatno za učenike i škole, a škole se moraju pridržavati Pravilnika natjecanja i Etičkog kodeksa natjecanja Dabar. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju i ove godine daju Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.