Sigurni na internetu - radionica za 4. razred
Autor: Erna Okanović Višković, 12. 2. 2021.

Tijekom cijelog ovog tjedna obilježava se Dan sigurnijeg interneta, pa je tim povodm u utorak, 09.02.2021. održana je radionica u trajanju od dva školska sata za učenike četvrtih razreda matične škole, a za provedbu je bila zadužena pedagoginja škole i učiteljica informatike Erna Okanović Višković.

Aktivnosti su ciljano usmjerene na upoznavanje učenika s mogućnostima zlouporabe Interneta, kao i s mehanizmima zaštite, te su koncipirane na način da zahtijevaju aktivno sudjelovanje učenika i njihovu međusobnu interakciju. Radionica je obuhvaćala sadržaje koji se odnose na sigurno i odgovorno korištenje tehnologijom, zaštitu osobnih podataka, načine ponašanja u virtualnome i stvarnome svijetu, analiziranje konkretnih primjera s govorom mržnje i elektroničkim nasiljem te pronalaženje rješenja problema.  Interaktivne aktivnosti odrađivale su se kroz module, te su bile popraćene i edukativnim videosadržajima  kao i kvizovima. Korišteni su obrazovni sadržaji s Netica.hr  i CSI. Učenicima je podijeljena HAKOM-ova brošura o zaštiti na internetu, a za roditelje je pripremljen kratki kviz o poznavanju sigurnosti na internetu, kao i prigodne diplome.