PRVI DOJMOVI O NASTAVI NA DALJINU
Autor: Administrator , 17. 3. 2020.

Nakon dva dana Nastave na daljinu svi su zadovoljni. Virtualne učionice rade dobro, bez ikakvih poteškoća.

Razredna nastava kombinira Škollu na HRT3 i vlastite sadržaje dok učitelji predmetne nastave koriste svoje materijale i rade prema uobičajenom rasporedu sati.

Dojmovi su i više nego dobri:

Učitelji:

"Evo mogu reći da su se učenici uglavnom dosta dobro prilagodili te šalju poruke i rješavaju zadatke. Jedino šestaši, neki od njih, malo kasne sa zadacima (naravno moj razred :)) ali uputila im upozorenje pa su se trgnuli.

Moram samo reći da mi dosta posla predstavlja izrada zadataka za učenike po prilagođenom programu jer njima moram sve posebno natipkati i dodatno objasniti ali ide."

Ja radim putem Skypea. Od 8 do 9 ujutro sam na liniji sa 4. razredom, od 9 do 10 sa drugim. Internet veza nam dobro radi pa se odlično čujemo i oni mene vide. Od 10 do 12 sam dostupna da me nazovu ili pošalju poruku ukoliko trebaju pomoć. Moj je razred mali pa mogu tako raditi. Putem Skypea im mogu slati linkove, videa,... I usput objašnjavati. Djeca su vrlo brzo naučila kako se radi na Skypeu i vrlo su me ugodno iznenadili. Čak i drugaši sami rade dok su roditelji na poslu. Ne libe se nazvati me i tražiti objašnjenje za zadatak. Kad završe šalju poruke da su sve napravili. Sve u svemu, zadovoljna sam.

Djeca i roditelji su odlični, redovito prate Učionicu 4, koja im služi uglavnom za ponavljanje. Novu građu i zadaće im zadajem ja, oni riješe, pošalju i za sad funkcioniramo.

Meni su isto svi super,zainteresirani, obavljaju zadatke i sve funkcionira odlicno.

evo za sada mogu reći da su učenici i više nego ažurni u izvršavanju zadataka. predaju izvršene zadatke i prije roka, nemaju pretjerano nekih dodatnih upita, pozdrave, predaju zadatke i to je to. zaista se trudim sve svesti na najbitnije, ubaciti im kakav prigodan zgodan link vezan uz gradivo te im dati vrlo jasne i precizne upute. ako se tako nastavi, bit će ok. čak pripremim materijale i namjestim da se ujutro u 8 objave i do sad i to funkcionira.

UČENICI:
 Ja se jako dobro snalazim i nema nikakvih problema. Jako je zabavna virtualna učionica:)

Ja se vrlo dobro snalazim u virtualnim učionicama, trenutno nemam nikakvih problema.

Meni je jako dobro u virtualnoj učionici i jako je zanimljivo jako mi se sviđa ovakav način nastave.

.i ja se snalazim koliko mogu uvijek su tu roditelji pa mi pomažu ....privikavam se i nadam se da Ce mi bit lakše kako vrijeme prolazi......sve Ce bit ok ...

.