Reciklomen spašava budućnost – predstava za učenike
Autor: Klara Švraka, 12. 2. 2020.

U utorak, 11. veljače u školi je za učenike nižih razreda održana predstava „Reciklomen spašava budućnost“. Radi se o produkciji našeg omiljenog istarskog kazališta – Teatra Naranča iz Pule.

Kroz dogodovštine simpatičnog štrebera Bere i njegove najbolje prijateljice, reperice Gee naučili smo, odnosno ponovili gradivo o sortiranju otpada – plastiku guta kanta žuta“,  u zeleno ide staklo, a u kantu plave boje odlažemo papir i karton (no ne i korištene papirnate maramice!).

Superjunak iz budućnosti Reciklomen, upozorio nas je da će zemlja biti prepuna smeća, ukoliko ga već danas ne krenemo pravilno razdvajati i reciklirati!

Pjevali smo, smijali se, zabavljali i učili uz poruku „Saberi se – poberi sve“ smiley.

Slađana Jukić, knjižničarka

Najava za predstavu - grupni rad učenika 2. razreda Matične škole Nedešćina: