Prvaši na terenskoj nastavi u Labinu
Autor: Administrator , 22. 10. 2018.

U četvrtak, 18. listopada, učenici 1. razreda OŠ „Vitomir Širola – Pajo“ i njezine Područne škole Martinski veselo su se uputili u Labin.

Plan je bio posjetiti Autobusni kolodvor, Tržnicu, novi Sportski centar „Franko Mileta“, Gradsku knjižnicu Labin i pekaru „Jedinstvo“.

Uspješno smo obišli sve te lokacije, puno toga naučili i naravno – lijepo se proveli.

Na autobusnom kolodvoru naučili smo što je to vozni red i peroni, a uputivši se prema labinskoj tržnici ponovili smo pravila ponašanja u prometu.

Na tržnici, popularno zvanoj Markat, vidjeli smo mnoge proizvode. Razne vrste kruha i kolača, meso, domaće voće i povrće, proizvode napravljene od mlijeka (sir, jogurt, skuta) i na kraju ribu i ostale plodove mora. U ribarnici stvarno ima svega!

Po završetku obilaska tržnice uputili smo se prema sportskom centru „Franko Mileta“. Centar je nov i prepun informacija o povijesti labinskog sporta i njegovim uspješnim sportašima. Baš smo bili ponosni smiley.

Nakon toga došli smo i do Gradske knjižnice Labin. Za nas je tamo pripremljena edukacija pod nazivom „I ja sam član Gradske knjižnice“. Učenici su ponovili pravila ponašanja u knjižnici, otkrili kakvih sve zanimljivih knjiga i ostale građe u njoj ima, poslušali priču, pogledali crtić i sve u svemu dobro se zabavili.

Nakon toga ostao nam je još posjet pekari „Jedinstvo“. Tamo smo razgledali razne uređaje koji su potrebni da se izrade kruh i peciva. Iako se tijekom obilaska nije ništa pripremalo (pekara je najaktivnija po noći) bilo je zanimljivo vidjeti sve te uređaje.  A počastili smo se i friško pečenim kroasanima smiley.

Do dolaska autobusa ostalo nam je taman još malo vremena za igru pa smo se rastrčali po gradskom parku.

Poučno i veselo, tako bi se mogao opisati ovaj naš kratak, ali ispunjen izlet.

Slađana Jukić, knjižničarka