Saperlot, kako dobra predstava :)!
Autor: Administrator , 16. 12. 2017.

Petak, 15. prosinca, učenici 3. i 4. razreda OŠ „Vitomir Širola-Pajo“ i 2., 3. i 4. razreda PŠ Martinski zajedno su sa svojim učiteljicama i knjižničarkom proveli prijepodne u Puli – prvo u Teatru Naranča, a zatim u pulskom Amfiteatru. Naravno, prošetali smo se i samim gradom te uhvatili nešto pravog, toplog i treperavog adventskog ugođaja, osladivši se i karamelama koje nam je putem poklonila prava božićna vilenjakinja smiley.

U Teatru Naranča pogledali smo scensko uprizorenje poznatog romana Mate Lovraka "Vlak u snijegu". Oduševljeno smo popratili dogodovštine malih zadrugara i njihovog učitelja. Ljuban, Draga i Pero podsjetili su nas na značaj zajedništva i međusobne podrške te na to kako nikada nije kasno za ispravne odluke. Kad se male ruke slože, sve, ali baš sve se može smiley!

Ispratili smo glumce velikim pljeskom i pjevušeći nezaboravnu pjesmu Arsena Dedića kao vrapci živ, živ, živ izvukli se iz narančastih klupica.

Prije odlaska u pulski amfiteatar pomarendali smo i razmijenili dojmove.

Na putu prema amfiteatru uživali smo promatrajući ukrase kojima se Pula okitila povodom nadolazećih blagdana, a naišli smo i na vilenjakinju koja nam je podijelila slasne karamele (koje naravno šalje Djed Božićnjak smiley).

Kroz Arenu – jedan od najbolje očuvanih rimskih amfiteatara proveo nas je gospodin Romuald Zlatunić. Pokazao nam je na koji je način Arena izgrađena, objasnio njezinu namjenu, opisao kako su izgledale gladijatorske borbe, a kasnije smo otišli i u prostor ispod borilišta gdje su nam pokazani prolazi kroz koje su se puštale životinje i prostori u kojima su boravili robovi.

Saznali smo još mnoge informacije, a nakon stručnog vodstva učenici su se rastrčali svim krajevima Arene kako bi je što autentičnije doživjeli.

Kad smo je razgledali uzduž i poprijeko (i uvis!) spremili smo se i polako otputili prema autobusu.

Na zanimljiv i dinamičan način protekao je još jedan školski dan smiley.

Slađana Jukić, knjižničarka